Energie v budovách

Energetické certifikace budov

Zajišťujeme zpracování PENB, energetických štítků i energetických auditů našimi certifikovanými odborníky.  Tyto dokumenty slouží investorům k lepšímu pochopení fungování jejich objektů a jejich zpracování je prvním krokem k dosažení provozních úspor.
 
V současnosti se klade stále větší důraz, vedle prvotních nákladů na stavbu budov, i na jejich náklady provozní. Jasným trendem je postupné snižování provozních nákladů až na parametry nízkoenergetických a pasivních budov.  Naši klienti oceňují zejména návaznost zpracování na analýzu TZB systémů a následný návrh opatření vedoucích k úsporám energií.
 
Hodnocení Energetické náročnosti budov se dostává do popředí zájmu všech investorů.
 

Certifikace budov podle světově uznávaných standardů - LEED & BREEAM

Zajišťujeme certifikace podle LEED a BREEAM ve spolupráci s akreditovanými profesionály.  Máme zkušenosti jak s předcertifikací tak i vlastní certifikací budov v projekčních fázích tak i tzv. „IN USE“ certifikací.  Zpracováváme i studie a hodnocení systémů TZB a jejich nutných úprav pro dosažení investorem požadované certifikace.
 

Energetické Audity

Moderní budovy se staly natolik komplexními, že detailní znalost jejich energetických potřeb je důležitou součástí vytvoření vhodného prostředí pro nájemce a je prokázáno, že se výrazně podílí na celkové spokojenosti nájemců a následně majitelů objektů.
 

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) neboli „Energetický štítek“

Povinnost zpracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) vyvstala na základě novely zákona o hospodaření energií. Cílem těchto opatření je významné snížení spotřeby energií na provoz budov. Průkaz energetické náročnosti budov má chránit spotřebitele. Ceny energií rostou a průkaz má sloužit jako ochrana spotřebitele před nákupem energeticky náročné stavby.
 
O energetických štítcích se dočtete dále v sekci "energetické štítky".
Zavoláme Vám
Zanechte nám Vaše telefonní číslo a my se Vám zdarma ozveme.

Aktuality

27.05 Kontroly energetických štítků již probíhají! Podle informací z pražské pobočky Státní Energetické Inspekce již… Více
26.03 Nově spolupracujeme se společností Develop Tech a zahájili jsme práce na dodávce systému měření… Více
18.06 Nová zelená úsporám 2013 byla vyhlášena! Zatím bude ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR… Více