Nová Zelená úsporám

Program poběží v letech 2013 - 2020 a připraven je pro vlastníky soukromých a veřejných budov. Jako první se podpory dočkají komplexní rekonstrukce rodinných domů.

První výzva bude zaměřena výhradně na zateplení rodinných domů s podmínkou výměny nevyhovujících zdrojů vytápění na tuhá fosilní paliva, samostatně pak v domech, které již na požadovanou úroveň zatepleny byly, a instalaci solárních systémů na ohřev teplé vody v rodinných domech.

Navrženy jsou tyto formy podpory: přímá dotace, která bude záviset na procentním snížení energetické náročnosti budovy, dále bonus např. na pořízení nového kotle v souladu s podmínkami programu, nebo dotace na projektovou dokumentaci.

Akceptované budou náklady na realizacezateplení rodinných domů, výstavby, výměny zdrojů na tuhá fosilní paliva a instalaci solárních systémů na ohřev teplé vody započaté po 1. lednu 2013 a v souladu s podmínkami programu Nová zelená úsporám. Nově bude podporována také výměna kotlů na tuhá fosilní paliva za nové zdroje tepla s lepšími parametry a také instalace solárních systémů na ohřev teplé vody. Solární systémy mohou být instalovány i na nezateplené budovy, protože zde dochází k úspoře energie na výrobu teplé užitkové vody.

Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás prosím kontaktovat na info@primabuilding.cz, nebo na tel. čísle 602 253 873!

Program byl vylášen 13.6. 2013 – více na www.novazelenausporam.cz. Zde si múžete stáhnout přehlednou prezentaci zpracovanou Ministerstvem životního prostředí. Prezentace Nová zelená úsporám 2013.

Pro program Nová zelená úsporám nabízíme následující služby:

Zpracování dokumentace dle požadavků SFŽP v úrovni

 • výkresová část
 • výpočtová část – odborný posudek
 • vyhodnocení souladu s vyhlášeným programem
 • nabídka stavebních prací spojených s opatřeními – zejména výměna oken, zateplení fasády a střechy, výměna zdroje tepla za kotel na peletky, případně tepelné čerpadlo

Již nyní zpracováváme projekty za těchto podmínek:

 1. Výkresová část (viz. Příloha 1) a příprava výpočtu v programu PROTECH (viz. Příloha 2 z původní zelené úsporám)

  CENA: Záloha 10.000,- Kč a dále
   
 2. Doplatek při odevzdání výkresové části a výpočtu 5.000,- Kč + DPH. v případě, že nebude program vyhlášen, získáte v již uhrazené ceně bez dalších plateb PENB (Průkaz energetické náročnosti budov)
 3. V případě, že bude program vyhlášen, bude za poplatek 5.000,- Kč + DPH dopracován posudek a vyhodnocení a v případě zájmu obratem elektronicky podána žádost na SFŽP.
 4. Inženýring spojený s přípravou elektronické žádosti bude účtován zvlášť ve výši 3.000,- Kč + DPH
 5. PrimaBuilding garantuje, že žádost včetně dokumentace bude vypracována podle podmínek SFŽP nicméně negarantuje poskytnutí dotace

Nabídka na stavební práce je řešena individuálně, podle zatím vyhlášených pravidel je možno do uznatelných nákladů zahrnout veškeré stavební práce směřující ke snížení energetické náročnosti objektu (viz. výše) provedené po 1.1.2013.

Zavoláme Vám
Zanechte nám Vaše telefonní číslo a my se Vám zdarma ozveme.

Aktuality

27.05 Kontroly energetických štítků již probíhají! Podle informací z pražské pobočky Státní Energetické Inspekce již… Více
26.03 Nově spolupracujeme se společností Develop Tech a zahájili jsme práce na dodávce systému měření… Více
18.06 Nová zelená úsporám 2013 byla vyhlášena! Zatím bude ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR… Více